I. konkurs literacki Spiskowców

            Ochłonęliśmy po pierwszej premierze pod szyldem Wydawnictwa Spisek Pisarzy, pracujemy nad kolejnymi książkami i cały czas szukamy też nowych autorów, którzy zasilą nasze szeregi. Tym razem marzy nam się dreszczyk emocji, poczucie niepewności, narastające napięcie… Ogłaszamy zatem konkurs na thriller!

 W konkursie chętnie wyłowimy zupełnie nowe nazwiska na pisarskiej scenie, ale nie kierujemy go tylko do debiutantów – może wziąć w nim udział każdy dorosły twórca, który stworzy powieść mieszczącą się w ramach gatunku! Nie narzucamy żadnych motywów przewodnich ani podgatunków – jeśli masz w szufladzie thriller erotyczny, szpiegowski czy medyczny albo chodzi Ci po głowie thriller sensacyjny, domestic noir, komediowy, psychologiczny albo jakikolwiek inny, to koniecznie weź udział w konkursie!

Harmonogram konkursu

            Konkurs będzie trwać między 20.08.2021 a 20.12.2021 – w tym czasie czekamy na zgłoszenia tekstów. Ogłoszenie wyników odbędzie się pod koniec marca za pośrednictwem naszych kanałów w social mediach – z laureatem skontaktujemy się osobiście wcześniej!

Nagroda

            Jeśli zapowiadamy konkurs, to oczywiście jest przewidziana nagroda! Na autora lub autorkę najlepszego tekstu czeka umowa wydawnicza, honorarium na poziomie 20% ceny zbytu, zaliczka w wysokości 2000 złotych brutto, a także możliwość podjęcia długofalowej współpracy z naszym Wydawnictwem. Jeśli zatem masz pomysł na dylogię czy trylogię, to możemy pomóc Ci w realizacji planu!

Wymagania dotyczące tekstu

  1. Tekst książki musi być oryginalnym dziełem – oznacza to, że musisz mieć do niego pełne prawa autorskie (osobiste oraz majątkowe). Tekst nie może być fan fiction, spin-offem do istniejącej powieści innego autora, ani też nie może być wcześniej opublikowany.
  2. Długość tekstu to co najmniej 8 arkuszy wydawniczych, czyli 320 tysiące znaków.
  3. Tekst książki musi być poprawnie sformatowany, przesłany w formacie doc/docx/rtf.
  4. Powieść będzie anonimizowana przez przekazaniem jury, a więc nie podpisuj jej imieniem i nazwiskiem (dane osobowe trzeba podać tylko w mailu).
  5. Do tekstu należy dołączyć konspekt książki (streszczenie do 5000 znaków ze spacjami) i oznaczenie podgatunku (np.  thriller erotyczny, psychologiczny, medyczny, sensacyjny, domestic noir, conspiracy thriller, thriller komediowy).

Nadsyłanie tekstów

Na Twój thriller czekamy do 20.12.2021 pod adresem mailowym: 

thriller@spisekpisarzy.pl 

– w treści wiadomości podaj swoje dane kontaktowe oraz dane dotyczące książki: 

tytuł, imię i nazwisko autora/autorki, dane kontaktowe (telefon, adres e-mail).

            Uczulamy – nie oznaczaj tekstu znakiem wodnym zawierającym Twoje dane! Na potrzeby konkursu teksty będą zanonimizowane – chcemy, żeby debiutanci i doświadczeni pisarze mieli równe szanse w wywołaniu u nas gęsiej skórki! 

            Długopisy (lub klawiatury!) w dłoń i niech wena Ci sprzyja –  już nie możemy doczekać się czytania Twoich tekstów!

PS. Pełen regulamin tutaj: REGULAMIN