Przejdź do treści

O wydawnictwie

Zaczęliśmy od bloga pisarskiego…

Ale udzielanie porad pisarskich przestało nam wystarczać. W naszych głowach zawsze błądziła myśl o własnej oficynie. W 2021 stała się ona rzeczywistością.

„Twoja pasja czeka na odwagę, by nadrobić zaległości”

Isabelle Lafleche

Jak działamy?

Staramy się wydawać kilka książek rocznie. Każdą publikację dopieszczamy, oddając jej 100% czasu i naszych umiejętności.

Mamy dwie specjalności – dwa obszary, w których czujemy się mocni. Pierwszym jest zaawansowana redakcja. Każdą książkę staramy się dopracować, współpracując z autorem, żeby wydobyć z niej to, co najlepsze. Robimy to nie tylko na poziomie stylu językowego czy ogólnej spójności tekstu – szlifujemy też rozwiązania fabularne.

Druga specjalność to marketing. Mamy doświadczenie w promowaniu książek – jeszcze przed założeniem wydawnictwa skutecznie sprzedawaliśmy własne książki wydane w modelu self-publishingu. Chcemy jednak, żeby autor również brał udział w tym procesie, a więc ważne decyzje – jak ustalenie wizji okładki czy narracji w social mediach – postaramy się podjąć wspólnie.

Sami jesteśmy pisarzami i zdajemy sobie sprawę, że dobry kontakt z wydawcą jest na wagę złota.

Jak się u nas wydać?


Poszukujemy polskich autorów, którzy tworzą nieszablonowo. Jeśli masz książkę, w którą wierzysz, ale inni wydawcy nie chcą dać jej szansy – spróbuj u nas.

 1. Gdzie możecie wysyłać swoje powieści?
  Adres e-mailowy naszego wydawnictwa to: wydawnictwo@spisekpisarzy.pl. Koniecznie w tytule wiadomości napisz imię, nazwisko, tytuł książki i słowa: propozycja wydawnicza. Nie zapomnij o dołączeniu pliku z powieścią! Przyjmujemy formaty PDF, RTF, ODT, DOC.
 2. Jakie propozycje przyjmujemy?
  Najłatwiej mają, oczywiście, książki w popularnych nurtach: thrillery, kryminały, erotyki, romanse. Interesują nas również ciekawe powieści młodzieżowe, a także Young Adult, New Adult i podobne. Nie pogardzimy fantastyką, którą również od czasu do czasu chętnie wydamy. Nie orientuj się jednak zanadto na wytyczne gatunkowe. Najważniejszym kryterium, którym się kierujemy, jest potencjał powieści. Jeśli masz książkę, która może skutecznie dotrzeć do jakiejś niszy – będziemy nią zainteresowani. Jeśli piszesz w niepopularnym nurcie, ale robisz to ciekawie i masz coś do powiedzenia – też chętnie przeczytamy taką propozycję.
 3. O czym warto pamiętać, wysyłając do nas wiadomość?
  O tym, by dołączyć plik z tekstem. Oprócz tekstu prosimy o krótką biografię autora, streszczenie powieści (na około 5-6 tysięcy znaków ze spacjami, lub mniej), a także o informację odnośnie gatunku lub książek, które dostarczyły inspiracji do napisania tej proponowanej.
 4. Ile czeka się na odpowiedź?
  Wszystko zależy; jak na razie, czas oczekiwania na odpowiedź wynosi u nas od kilku godzin do kilku miesięcy. Z każdą przesłaną do nas książką chcemy się zapoznać, więc każda propozycja w końcu doczeka maila zwrotnego.